آشنایی با پمپ دیافراگمی( بخش دوم)

نویسنده : bayar ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ تعداد نظرات : 0

همانطور که می دانید پمپ دیافراگمی بسیار کاربردی است. برای تهیه بهترین انواع پمپ دیافراگمی و همچنین سایر محصولات از جمله مکانیکال سیل می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. در مطالب قبل شما را با برخی از مشخصات پمپ دیافراگمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

همانطور که می دانید پمپ دیافراگمی انواع گوناگونی دارد و در انتخاب آن باید به بودجه و نیازتان توجه کنید.

یکی از فواید پمپ دیافراگمی پنوماتیکی این است که بسیار سبک می باشد همچنین برای محیط زیست هیچ گونه آسیبی ندارد و به طبیعت زیانی وارد نمی کند. این نوع پمپ ها پرتابل هستند و سازندگان این پمپ ها معمولا برای جلوگیری از صوتی که این پمپ ها ایجاد می کنند معمولا از تکنولوژی و قطعه ایی برای کاهش صدا استفاده می کنند.

بهتر است تا برای انجام هرگونه تعمیرات و همچنین نصب پمپ دیافراگمی از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید. همچنین در انتخاب نوع اتصالات باید بسیار دقت کرد چرا که پمپ های دیافراگمی بسیار حساس می باشند. در هنگام پمپاژ مواد سیال لازم است تا مراقب پمپ باشید تا آسیبی به آن وارد نشود.

 

آیا می دانید هوای مصرفی در انتخاب پمپ چه تاثیری دارد؟

یکی از مواردی که باید آن را بسیار مورد توجه قرار دهید مقدار هوای مصرفی می باشد. جالب است بدانید که هرچه سایر دهنه و خروجی پمپ بیشتر باشد مقدار هوای مصرف شده نیز بیشتر خواهد بود.

بنابراین هرچه مقدار گنجایش کمپرسور در مصرف هوا بیشتر باشد پمپ دیافراگمی بهتری خریداری کرده اید.

برای جلوگیری از آتشسوزی و انفجار بهتر است تا از پمپ دیافراگمی با بدنه فلزی استفاده کنید چرا که این پمپ ها خاصیت تخلیه الکتریسیته را دارند اما سایر پمپ ها این قابلیت را ندارند البته سازندگان این پمپ ها در برخی از پمپ های پلاستیکی از تکنولوزی و قابلیت برای جلوگیری از انفجار استفاده کرده اند.

برای تهیه بهترین انواع پمپ دیافراگمی با ما در تماس باشید.

ارسال نظر