آشنایی با فواید و اهمیت خنک کن هیدرولیک

نویسنده : bayar ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ تعداد نظرات : 0

همانطور که می دانید استفاده از خنک کن هیدرولیک در دستگاه های دارای خنک کننده است. یکی از نکات مثبتی که می توان در دستگاه های صنعتی یافت استفاده از خنک کن هیدرولیک در این دستگاه ها می باشد. در مطالب قبل شما را با برخی ویژگی های خنک کن هیدرولیک آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد خنک کند هیدرولیک اطلاعات بیشتری به دست آورید.

اگر می خواهید از اهمیت خنک کن هیدرولیک اطلاع پیدا کنید لازم است تا در مورد مشکلاتی که داغ کردن و گرم شدن روغن هیدرولیک به وجود می آورد اطلاعاتی به دست آورید.

اگر روغن هیدرولیک داغ شود عملکرد سیستم هیدرولیک بهم می خورد. چراکه ویسکوزیته بالا باعث نشتی روغن می شود و سیستم هیدرولیک را تضعیف می کند.

خنک کن هیدرولیک

چرا استفاده از خنک کن هیدرولیک مهم است؟

جالب است بدانید که این خنک کن ها کاری با دمای محیط ندارند و بسته به نیاز روغن دما را تنظیم می کند.

یکی دیگر از نکات مثبتی که استفاده از برخی خنک کن های هیدرولیک دارند این است که برای کاهش دما و سرد سازی نیازی به جریان اب ندارند بنابراین می توانید اطمینان پیدا کنید که احتمال رسوب گذاری بسیار پایین خواهد بود.

همانطور که گفتیم برای کاهش مقدار دمای روغن هیدرولیک از خنک کن استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربرد های خنک کن هیدرولیک، استفاده در ماشین های صنعتی می باشد.

اصطکاک روغن موجب می شود تا انرژی افت پیدا کند. به دلیل این اصطکاک روغن داغ می شود و دمای آن بالا می رود به همین منظور می توان با استفاده از دستگاه های خنک کن دمای آن را پایین آورد. معمولا محل نصب خنک کن را در مسیر برگشت روغن به مخزن روغن قرار می دهند.

برای خرید بهترین انواع خنک کن هیدرولیک می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارسال نظر